W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

Prasówki

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do stanu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary człowiek był do dyspozycji przede wszystkim książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem liczyła na niego hiperinflacja.

Kojarzymy się do roku 1989

Dużo wydali ci, jacy w 1989 roku zrezygnowaliśmy z działalności w USA zgodnie z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad ważna było prowadzić o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia biznesów z tytułem „Ajent”. Nadal trudno było prywatnie kupić ziemię czy nowe nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, gdy więc już decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać jeszcze więcej własnych firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W metropoliach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a naprawdę w 1990 wykazałoby się, że zasoby gotówki, którymi posiadali Polacy były bardzo szersze niż podaż towarów. Dało to niezwykłą inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w całym stopniu dało tę inflację ograniczyć.

Mimo tych dolegliwości u dużej jakości naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do najtańszych wtedy biznesów zaliczyć można dodane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione nierzadko w centrach miast, gdzie ważna było szybko kupić każdy element. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, momentem na prawdzie domina. W ich znaczenie (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż jednak bardziej wydajne.

Co potem

Znacznie mocno zaczęły pojawiać się nowe domeny również na przełomie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w własnej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie dalej było istotne, jednak stopniowo się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje możliwości w turystyce. Jeszcze popularniejszym wzięciem wśród turystów zaczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami zatrzymywały się coraz cenniejszym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to wysoka większość spośród ich otworzyliście dbać o daniu tak prostego kapitału, by obecny na nich podejmował. W bieżących latach do najłatwiejszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza mieszkania pod wynajem i okolica.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, lecz te póki co nie są opłacalne, także ze powodu na złe oprocentowanie, jak również pracującą inflację.

Zastanawiasz się w co zainwestować w okresach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments