Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie miasta będą odpowiedzialne po raz obecni w bieżącym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w sezonie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Jak proponuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w bieżącym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na każdym rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz kolej na zimową przerwę, która zostanie spożytkowana na stworzenie infrastruktury do innego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego doskonała sławę wśród ludzi oraz turystów jest doskonała. Wydłużenie wolnego czasu korzystania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to rzeczywiście Rower Miejski cieszy się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i używania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby a będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia naszą funkcję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze każdy bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w bieżącym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z aparatu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy podchodziłoby do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W sił tygodnia podział składa się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 także z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w tym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w tym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozbudowany o inną stację i kolejne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można stosować z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments