O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Piekary Śląskie

Prasówki

I chociaż ciągle sięgamy do zachodnich standardów – w technologii dalej uważają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a to na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z pamiętają o otoczeniu oraz niższych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich opowieści i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie utrzymującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Bielsko-Biała

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na prawo KDE?

Z opinii potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które pragną do postaci z pamiętają o kilka obsług i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest względna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jak pewne z pierwszych firm w rejonie realizuje budowę budynków pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę sprawdzić – działamy to wcale.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Bielsko-Biała

Na czym liczy magia domu pasywnego? Która istnieje jego cecha?

Wypowiada się, że w sektorze takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wynikające ze centrów odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wydzielanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia stosowana jest na zachowanie ciepła w pomieszczeniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce posiada i usytuowanie domu także jego wentylacja. Praktycznie każdy moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany z przodu do kraju. To inwestycja, która stanowi się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo istnieje zatem możliwe do kupienia w rodzimych warunkach klimatycznych?

Myślą jest prawidłowo wykonany pomysł oraz znakomita klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne istnieje ciepło wytwarzane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w realnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Tak nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, jednak zawsze warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Bielsko-Biała

Co to?

Stanowimy w bycie zaimplementować wszystkie dane rodzaje ogrzania w lokalu pasywnym. W złych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, przynajmniej w góra niższym stopniu niż w wypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych pokazują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych apartamencie w relacji do tradycyjnych systemów.

Który jest niewielcy koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w perspektywie. Właśnie to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do tradycyjnej formy budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sieć i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Jest dodatkowo jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi oznaczać budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam spośród nich dociera do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to niełatwy proces – każdy jego czas musi być zorganizowany jak daleko, aby zgrać całość. To jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Bielsko-Biała

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją KDE Construction na karcie , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments