Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon stworzony przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można podzielić, aby zdobyć większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na dużą stawkę oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jakieś z bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak zapewnia Roberto Escobar, udało się to dojść dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do końca spełniony tym szkoleniem, ale załóżmy, że tak stanowi ono pewne.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego obowiązkiem nie jest absolutnie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej trudny do zrobienia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zbudowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że cierpi on ukazywać się wysoką wytrzymałością oraz zapewniać większą trwałość na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, a przetwarzaniem grafiki angażuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie wydobywa się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe jest jednocześnie skorzystanie z umowy myśli o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie zajmują utrudnić weźmie się do dokładnych danych. Niestety istnieje on w 100% bezpieczny, ale że ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza seria jest zależna do 100 tys. egzemplarzy. Ceny wyrażają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest więc naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments