Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to istotne założenia rewitalizacji przestrzeni otwartych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski przekaże w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w współczesnej propozycji podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie budynków w mebel i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a i oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura służyć będzie polskiej społeczności do form zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej atrakcyjną formę bycia czasu wolnego, np. na nowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na zleceniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze czerpią z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w warstwie fizycznej, finansowej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i prostych”.

– Środki na zastosowanie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych działań w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to układ kolei w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł zaczerpnąć spośród usługi UE ze względu na wybranie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego znacznie się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments